🏥 Șase instituții medicale au fost reconectate la rețeaua electrică, restul funcționează pe generatoare fără afectarea serviciilor critice. Energia de rezervă este folosită prioritar pentru UPU, ATI și blocurile operatorii 31 ianuarie 2026, 13:21