Nicolae Munteanu a fost numit director general la Moldsilva, iar Nicu Beletei va conduce Agenția de Mediu. Vlad Kulminski preia prin cumul funcția de ambasador în Mexic. Viorel Ursu preia prin cumul conducerea ambasadeor noastre din Finlanda, Islanda și Norvegia