Costiuc: Aici de la Vulcănești nu este niciun stâlp care să meargă către Chișinău. Îi îndemn pe cei din presa afiliată să veniți să vedeți. Chiar dacă spun că vor termina lucrările până la sfârșit de an, 4-5 ani de zile linia n-o să fie funcțională. Cred că scăpăm a doua oară de PAS și Maia Sandu până o să fie dat în exploatare conexiunea cu România. Vreau să vă spun că compania care au angajat-o Spînu și brigada galbenă din India - nu are de gând să tragă linia. Dacă am fi avut presă liberă - s-ar fi făcut investigații.