Trump s-a dezumflat ~~ca biscuitul in lapte~~ dupa ce europenii au făcut scut pe subiectul Groenlanda. Acesta a făcut o postare azi seara lăsând sa se înțeleagă că s-a ajuns la o înțelegere pe Groenlanda, în urma căreia SUA va putea să-și amplaseze acolo un scut anti-rachetă, cum putea de fapt să facă și până acum