Chișinăul a permis! Centrala de la Cuciurgan are liber la produs energie electrică până în iulie 2026. În prezent, Centrala de la Cuciurgan produce energie electrică doar pentru regiunea transnistreană. Chișinăul nu mai procură energie electrică de la MGRES începând cu 1 ianuarie 2025