Costiuc vrea să-i testeze pe cei din PAS la următoarea ședință a Legislativului: Va propune organizarea unui Referendum de unire cu România
Costiuc: Eu votez sigur cu ambele mâini și am spus-o de zeci de ori. Aș vota. Dar o să vedeți reacția lor. La prima ședință de Parlament am să propun... un referendum și o să vedeți cum o să voteze majoritatea parlamentară și nu mă voi referi doar la ei, pentru că mai sunt cel puțin la socialiști vreo 10 cetățeni români care ar trebui să simtă măcar pericolul care planează deasupra noastră.