Sinchevici adresează scuze pentru „kenți”. Marian scrie că conversația nu era tocmai elegantă și își cere scuze pentru situația creată. Totodată, acesta crede că, criticile sunt exagerate
Sinchevici: „Ne cerem scuze pentru situația creată. Suntem conștienți de nepotrivirea mesajelor din conversația privată dintre câțiva colegi și regretăm că această conversație se răsfrânge asupra imaginii întregii fracțiuni”