Perciun: Atunci când scursurile de pe Telegram își aliniază mesajele cu politicieni care se străduiesc din răsputeri să pară relevanți și respectabili, devine evident că provin din aceeași sursă. Înțeleg că și ultima campanie pentru rectoria USM a fost una deosebit de murdară, marcată de articole comandate, denigrări și jocuri făcute pe sub masă. Se pare că și de această dată scenariul se repetă. Sunt convins că cei peste 1000 de doctori, doctori habilitați, cercetători și studenți care vor vota vor alege, la fel ca în cazul celorlalte universități, persoana care îi reprezintă cel mai bine, în cadrul unui proces gestionat exclusiv de universitate.

:::