Artiștii trupei „StopTime”, care au părăsit Rusia, au cântat împreună cu Noize MC și Monetochka la un concert în Vilnius. Cântăreața Naoko (Diana Loginova) și chitaristul Alexandr Orlov interpretau cântecele lui Noize și Monetochka pe străzile din Sankt Petersburg, pentru care au petrecut în total 39 de zile în arest. Instanța a amendat-o, de asemenea, pe Naoko, în baza articolului privind „discreditarea” armatei ruse, pentru interpretarea cântecului „Tu soldat” de Monetochka. În urma ultimei perioade de arest, la sfârșitul lunii noiembrie, artiștii au fost eliberați pe ascuns, fiind transportați cu mașini cu geamuri fumurii într-un alt cartier al orașului. În ziua următoare, Naoko și Orlov se aflau deja în Armenia