🌳 Dorin Poverjuc – noul șef al Inspectoratului pentru Protecția Mediului.
🏢 Din funcția de șef al Inspectoratului Național pentru Supraveghere Tehnică a fost eliberat Ion Moraru. În locul lui a fost numit Sergiu Chircu, care a deținut anterior funcția de șef adjunct al INST.
♻️ Andrei Briceag a fost eliberat din funcția de agent guvernamental, iar Victoria Grati a fost numită în funcția de secretar de stat al Ministerului Mediului.
🎭 La Ministerul Culturii, Vladimir Vornic a fost eliberat din funcția de secretar de stat. Locul vacant a fost preluat de Corneliu Cirimpei.
Din aceeași ediție