Astăzi am făcut un test antidrog rapid. Rezultatul este negativ.
Așa teste nu se găsesc la noi în farmacii, eu cu greu l-am găsit cu ajutorul medicilor.
Deși în alte țări pot fi găsite aceste teste în farmacii și pot fi procurate, iar părinții pot face cu ușurință aceste teste acasă, la copii, pentru a nu merge într-o instituție medicală, ceea ce presupune o testare mai amplă la necesitate.
Despre asta vorbea și ministrul Sănătății, că cifra este mare a celor care nu se duc să se trateze din cauza că le este rușine.
Chiar aștept părerea părinților.