Stefanco a încercat să intre în Guvern: Eu ca deputat nu am putut intra în clădirea Guvernului, vă dați seama? Trebuie să mă înscriu la premier.

Ministra Agriculturii a venit cu o reacție despre protestul fermierilor: „Fiecare are dreptul de a se expune și de a protesta”.