Postarea premierului polonez Donald Tusk care a aprins X-ul: mesaj direct către Washington, devenit viral în mai puțin de o zi - 37.8 mln de vizualizări
Tusk: Dragi prieteni americani, Europa este cel mai apropiat aliat al vostru, nu o problemă. Și avem dușmani comuni. Cel puțin așa a fost în ultimii 80 de ani. Trebuie să rămânem fideli acestui lucru, aceasta este singura strategie rezonabilă pentru securitatea noastră comună. Dacă nu cumva s-a schimbat ceva.