Ion Ceban, scuze cu jumătate de gură după ce a blocat orașul în orele de muncă vineri seara pentru inagurarea bradului de Crăciun din PMAN, dar și nedumerit de ce oamenii nu se revoltă când orașul e blocat de la vizitele oficialilor străini
Ceban: Aș zice eu că organizarea a fost excelentă. Am văzut subiectele legate de ambuteiaje. Mai rar vedem astfel de expuneri că e blocat orașul 3 zile, spre exemplu... când cineva vizitează orașul. Dacă am creat disconfort, ne cerem scuze, dar tot ce am făcut - a fost pentru copii, părinți și cei care vin ca oaspeți.