Maia Sandu revocă distincțiile de stat acordate președintelui Federației de Judo și unui antrenor
Preşedintele Federației de Judo, Andrei Golban, şi antrenorul de lupte Grigore Postica au rămas fără distincţii de stat la două luni după ce le-au primit. Preşedinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a semnat un decret prin care îşi retrage propria decizie de conferire a titlurilor. Postica nu a venit deocamdată cu o reacţie, iar Golban crede că revocarea nu are legătură cu dosarul penal în care este vizat.