Dan Perciun: Elevii din clasa patra vor primi note la matematică și limbă română, nu calificative. De 10 ani, elevii din clasele primare erau evaluați prin intermediul calificativelor, de la excelent la suficient. În opinia ministrului, trecerea la notare în clasa cincea devine stresantă pentru copii