Sistemul electric funcționează provizoriu, în regim de șantier, iar normele antiincendiare lipsesc. Dezvoltatorii au ridicat șase blocuri cu probleme similare. Locatarii au depus plângeri, dar dosarele au fost clasate. Primăria a sesizat Procuratura și CNA. Conțescu promite rezolvări, dar acuză primăria de întârzieri în eliberarea documentelor pentru conectare la rețeaua electrică permanentă.