Capitala rămâne fără viceprimari. Tentativa de a vota doi viceprimari - Olesea Pșenițchi și Victor Pruteanu, propuși repetat de Ion Ceban - eșuează repetat. N-au votat nici consilierii MAN
Propunerea primarului, însă, nu a obținut susținere în plenul CMC. Majoritatea consilierilor fie au votat împotrivă, fie s-au abținut de la vot. În mod paradoxal, printre cei care s-au abținut se numără și 19 consilieri din fracțiunea MAN.