Din aceeași ediție
Ex-ministrul Valeriu Pleșca, percheziționat într-un dosar de finanțare ilegală, nu a fost reținut din motive de sănătate
Cernăuțeanu: Trebuie să avem în vedere factorul uman.
Trei demisii în debutul ședinței Guvernului: Funcționarii care își vor părăsi posturile
Începând cu 26 noiembrie 2025, Ion Bulmaga va părăsi funcția de șef al Inspectoratului pentru Protecția Mediului
Ivan Bocancea, din 28 noiembrie, va renunța la funcția de director adjunct al Agenției Naționale pentru Transporturi Auto
Viorel Garaz, începând cu 1 decembrie, va fi eliberat din funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Economiei, responsabil cu domeniul proprietății publice și investițiilor.