In memoriam ILIE ILAȘCU (1952-2025). Secvență din documentarul "Noi suntem acasă", regie Andrei Buruiană, o producție Moldova-film, 1992.

Un proiect inițiat și realizat de Agenția Națională a Arhivelor și Moldova-film, cu sprijinul Ministerului Culturii.