Ceban susține că ”nacealnicii” sunt în deplasări și vorbesc despre reforme, în timp ce în țară au loc evenimente grave.

Acesta s-a declarat indignat de mai multe aspecte: că prin Vama Albița din România a trecut un camion cu contrabandă de arme, că o dronă a survolat ieri teritoriul Republicii Moldova și că consumul de droguri este alarmant în R. Moldova. Acesta mai menționează că economia e la pământ, iar PAS nu-și face timp deloc pentru țară.