Dorin Damir spune că și-a dat seama că pierdea mult timp pe rețele, după eliberarea din arest preventiv. Șeful FEA în Moldova, Dorin Damir a publicat primul mesaj pe Facebook după ce a fost reținut pe 5 noiembrie într-un dosar de evaziune fiscală și spălare de bani, apoi eliberat din arest, cu interdicția de a părăsi teritoriul țării timp de două luni. Acesta spune că a simțit nevoia să se „desprindă de tot” și să ia o pauză de la rețelele sociale
Damir: Cât va dura, nici eu nu știu. Dar am înțeles că am avut de câștigat - am redobândit ore pe care le pierdeam pe rețele.