Ion Ceban, supărat iar pe guvernare. De această dată motivul este faptul că a găsit o invitație pentru a merge la plantat pomi. Acesta i-a în derâdere guvernarea care ar fi plantat mai multe terenuri unde nu a rămas nimic
Ceban: Am găsit pe masa din Parlament. Guvernarea iar va planta ghinde. „Generația pădurii” a mai plantat și în urmă au rămas câmpurile pârloagă. În Chișinău plantăm în fiecare zi, și cel mai mult plantăm arbori cu balot. Luați exemplu.