Din aceeași ediție
Acbaş neagă orice legătură cu banii, afirmând că totul a fost gestionat prin Comitetul Executiv al Găgăuziei
Acordul „Ruskii Dom”. Parlamentul are pe ordinea de zi denunțarea acordului „Ruskii Dom”
Ion Ceban critică denunțarea acordului cu Federația Rusă, considerând că "este o prostie care afectează mulți oameni".