Zinaida Popa, care este și președinta fracțiunii PAS din CMC, dar și șefa Moldexpo, a publicat pe rețele următorul mesaj:

„Lumea mă sună. Mă întreabă cum sunt. Cum suntem. Suntem perfect, oameni buni. Eu cred că este o binecuvântare pentru familia mea, pentru soțul meu, care nu mai are obligativitatea, prin legi, să apere demnitatea și onoarea cuiva.

Și așa se întâmplă că vine momentul când nu mai trebuie să lupți cu răul. Urmărești cum răul singur se autodistruge. Asta este realitatea. Eu îi sunt recunoscătoare Domnului absolut pentru tot. Îi sunt recunoscătoare absolut pentru tot soțului meu, care este un conducător excepțional.

Moldova, pentru Serviciul Protecție și Pază de Stat, o să viseze așa conducător. Unicul regret și tristețea mea este pentru viitorul Republicii Moldovei, care este un sumbru”, afirmă Zinaida Popa.