Alexandru Munteanu planifică primele discuții cu oficiali de la București, Bruxelles și Washington la început de mandat. Premierul a dezvăluit jurnaliștilor că vrea să vorbească cu liderii europeni și americani, iar prima întrevedere oficială ar putea fi cu omologul român
▪️ Ceban cere Guvernului măsuri urgente pentru a combate consumul de droguri în capitală: „Problema a ajuns în școli și în preajmă. Ne sesizează părinții, speriați de ce află de la copiii lor”