Costiuc a făcut scandal, Lazarecu spune că nu e o problemă. Fostul ministru al Mediului și în prezent deputat PAS, Sergiu Lazarencu, s-a ales cu un birou în Parlament vizavi de toaletă, dar nu vede o problemă în acest lucru. Într-un video publicat pe rețelele de socializare, parlamentarul arată cum și-a mutat lucrurile din cabinetul de ministru în cel de deputat