Astfel, pe parcursul a trei ani, 50 de persoane și-au adus acasă bunurile fără a achita taxe vamale, alți 257 de moldoveni au revenit cu câte un mijloc de transport, iar 103 au beneficiat de ambele facilități – aducând atât bunuri, cât și automobile. În total, 410 persoane s-au bucurat de avantajele oferite de această lege.