Dacă nu e laie, e bălaie. Costiuc spune că e nemulțumit de faptul că PAS a prezentat candidatul la funcția de premier prea devreme, mai devreme decât prevede Constituția. Asta deși tot societatea cere mai multă transparență:
Costiuc: De ce a fost nevoie să fie prezentat candidatul la funcția de premier, mai devreme cu 1 săptămână de ședința de constituire a Legislativului!? Constituția prevede că asta se întâmplă după consultările fracțiunilor. N-am primit niciun răspuns. Nici nu e treaba noastră.