Sute de mii de oameni au ieșit la protest în diferite orașe din SUA, împotriva politicilor lui Donald Trump. Sloganul protestului a fost __No Kings__ (n. red. __Fără regi__)
De cealaltă parte, Trump prezintă încă o mostră referitor la cât de jos a căzut administrația sa: A postat pe conturile sale de socializare un clip video generat cu AI în care acesta este prezentat zburând cu un avion (pe care e inscripționat Regele Trump) și apoi descarcă tone de rahat în capul oamenilor care protestează.