Eu sunt de acord că în unele instituții sunt exagerate aceste salarii. Da, sunt funcții pentru care, altfel decât printr-un salariu competitiv cu sectorul privat nu pot să obții specialiști foarte buni. Dar astea sunt foarte puține. Pentru celelalte, cred că trebuie să fie o echitate. Nu zic că trebuie să coboare toți la nivelul de 20.000 de lei pe lună