- Nu era zi în care să nu aud despre combaterea propagandei, cum autoritățile luptă cu cumpărarea de voturi, atacuri cibernetice, etc.

- Ceea ce noi nu avem? Nici centrul de comunicare strategic...

- Moldova a învățat mult din scrutinul electoral de anul trecut. Pare că moldovenii s-au adaptat mai bine vremurilor și amenințărilor.