Peste jumătate dintre grădinițele din Chișinău au fost deja conectate la căldură. În urma solicitărilor din partea conducerii instituțiilor educaționale, Primăria a început procesul de conectare la agentul termic. Până acum, au fost conectate 10 grădinițe din 23 în sectorul Centru și 19 din 30 în Rîșcani. Link