Alegerile din Moldova au fost o înșelătorie ordinară. Eu sunt uimit cum au putut așa să manipuleze voturile oamenilor. Dar chiar și cu manipulări - cu impedimente pentru r. transnistreană - chiar și cu ele - opoziția patriotică a luat în țara mai mult decât PAS. În Europa aproape că i-au dus de mână la alegeri, iar în Rusia au deschis doar 2 secții de vot - asta i-a ajutat să adune acel jumătate de procent.