🎥
Imediat după ce a fost eliberat, Vitalie Florea l-a sunat pe Gheorghe Gonța, care înregistra în acel moment interviul cu Natalia Morari. Florea i-a spus lui Gonța că la __Gabriel e mai complicat__. Ulterior Poliția a anunțat că a găsit în cadrul perchezițiilor $40 000 dolari cash, fiind suspectat de conversia a altor $150 de mii
Gonța: Alo, noroc brat! Tu ești ok?
Florea: Eu da, Gabi mai puțin!
Gonța: Ok, te sun mai târziu dragul meu. Pot să las asta în înregistrare, da!? Vitalie Florea a fost eliberat. A confirmat că a avut percheziții acasă, dar a fost eliberat. Dar la Gabriel e mai complicat. Din câte am înțeles - el nu a fost eliberat.