*

- Plahotniuc: Când pleci cu Armașu în deplasare? Mâine dimineață ai să poți, pe la vreo 9 să ne întâlnim? Împreună cu Armașu.

Chicu: În orice moment dl președinte, când spuneți, mâine dimineață ne întâlnim.

*

Plahotniuc: Eu am o rugăminte. Cu întrebarea care s-a adresat Andronache. Referitor la suma care a prait Vasea, acum la asumare pune te rog acolo.

Plahotniuc: Dl ministru, fă te rog.... acolo că plânge premierul. Vezi acolo îs vreo câteva mln, dar … formatori de opinie… Dzeu mamii lor acolo...

*

Plahotniuc: Eu înțeleg că nu s-a vorbit, îmi trebuie să treacă Cunev pe circumscripție, nu ea, dar atât mă interesează soțul la candidați. El trebuie să treacă acolo la candidați.

Chicu: Am înțeles. Mâine e ședința și o trecem, nu-i problemă.

Plahotniuc: Ble*, dar mâine nu-i ședința. Trebuia să fie firesc, nu condiționat. Tu ce trebuia să semnezi?

Chicu: Doar dacă este acces de la organe, de la SIS.

Plahotniuc: Ei pi* mă*

Chicu: La ședința de guvern nu-i problemă, doar prezint și gata.

Plahotniuc: Apropo, tu te mai întâlnești acolo cu Dodon, nu-i mai da informații interne, el umblă pe la Ambasade și spune că nu vor fi bani.

*