Dodon, prins iar cu minciuna?! Zilele trecute Dodon a filmat un clip video la Soroca cu niște mere care erau jos, spunând că agricultorul nu are ce face cu ele din cauza guvernării. Acesta ar fi intrat pe terenul agricol fără permisiune
(....) Ministra Agriculturii Ludmila Catlabuga, a găsit agricultorul și acesta a spus versiunea sa: Agricultorul vinde merele despre care Dodon a zis că „nu are unde le vinde”. Le vinde pentru procesare la suc. Așa se procedează: se adună merele, vine mașina, se încarcă și se duc la fabrică. În acest an, merele pentru procesare se vând de la 3,20 - 3,70 lei/kg. Ani la rând, agricultorii le vindeau cu circa 0,50 - 1,50 lei/kg.