Bulgac: "Niște oameni trimiși de PAS au venit la sediul ALTERNATIVA să protesteze. Un partid de guvernare protestează la un partid de opoziție. Asta e neadecvat, e semn de lipsă de respect pentru cetățeni. Să aduci aici veterani și tâmpiți alde Aldoni, lămuriți-le oleacă în ce lume trăim... campania asta e cu totul... "

Andonii: "Am zis dl Bulgac și tu... șii băi cu voi, țăran shi ești tu, ție trebuie să ți fie rușine, federalizaților, rușine. Ticălosule. Asta se numește c* să-l numești atâta pe Ceban și acum să-i pupi c*... ca și Costiuc".