Acordeonistul și conducătorul Orchestrei „Fluieraș”, Edgar Ștefăneț, surprinde publicul înainte de alegerile din 28 septembrie. Instrumentistul a decis să-și spună oful prin cântec, dar nu orice fel de cântec, ci o premieră emoționantă împreună cu Adriana Ochișanu și Vali Boghean. Prin această melodie, a cărui text îi aparține Radmilei Popovici, iar melodia lui Edgar, acordeonistul face un „apel la conștiință împotriva dezbinării și minciunii”.

Haideți dușmanul să-l oprim, până să ne intre-n casă.