Fals rostogolit de fermele de troli și boți ai lui George Simion și AUR în România pentru a inflama relația cu R. Moldova: __România ar da pe gratis energie către stânga Prutului__
A fost nevoie ca ministrul Energiei din România, Bogdan Ivan, să iasă în fața presei pentru a demonta falsul.