🚨
Ambasadorul UE la Chișinău, Janis Mazeiks, mesaj de adio: „Moldova e mai puternică, mai europeană”. Ambasadorul Uniunii Europene la Chișinău, Janis Mazeiks, la plecare din Republica Moldova, a publicat un mesaj de rămas-bun. Diplomatul leton a subliniat progresele țării și susținerea constantă a UE. Link
Am servit această limbă,
Ca drumețul însetat
Drept că vinul Viorica
Tot un pic m-a ajutat!
„Pentru inima ta mare,
Pentru că m-ai găzduit -
Mulțumesc. Nu-ți spun adio.
Să fii bine. Pe curând.”
Dar te rog dragă Moldovă,
ȚINE DRUMUL ÎNAINTE!