Bulgac: Asta-i prostie Dragoș Galbur, te ascultă de 3 min, tu ai făcut facultatea de drept...
Galbur: Respectă-i pe cei mai mari, te rog. Nu era mai bine să facă pușcărie Plahotniuc acolo unde a fost prins, pentru că la noi justiția nu funcționează?!
Jurnalistă: Și cum o să curățiți sistemul de corupție, le luați la toți cetățenia, îi fugăriți din țară?
Bulgac: O să rămână în țară doar Dragoș Galbur și Maia Sandu, el o să se ducă la președinție și o să se consulte de fiecare dată
Galbur: Maia Sandu are un codruț, dar Ion Ceban îl are pe Ion Bulgac. Iacătă-l...
Din aceeași ediție
După ce autoritățile din Iași au declarat că ar urma să demareze procedurile de suspendare a înfrățirii orașelor Iași și Chișinău, primarul capitalei, Ion Ceban, în replică, a spus că „mai mulți reprezentanți din România” ar fi „impuși să facă anumite declarații
Cinci ruși, un american, dar și 22 de români au devenit cetățeni ai R. Moldova. Cine sunt aceștia și cu ce se ocupă
Maia Sandu explică fotografia comună cu Ion Ceban: „A fost o discuție între echipe”
„A fost discuția dintre echipa lui și echipa mea de campanie, inclusiv oameni din echipa lui care spuneau că ar vrea ca Moldova să meargă pe calea europeană. Nu a fost altceva”, a declarat Maia Sandu în cadrul unui podcast realizat de Nicolae Chicu.