COVID-19 revine în creștere: 654 de cazuri într-o săptămână. Ce spune ministra Sănătății: Nu există motive de îngrijorare. Dacă vă aduceți aminte în august anul trecut tot am avut o mică creștere. Ea, desigur, arată alarmant, atunci când orice cifră o comparăm cu 0, ceea ce s-a întâmplat lunile trecute și nu exista COVID, era 0 înregistrare