Usatîi: Mi s-a transmis că unii deputați PAS au spus că acum pe Usatîi o să-l ținem de gât. Credeți că o să vă meargă așa, ca pe timpul lui Plahiș? Credeți că împreună cu vechnîi svidetli Gorbunțov o să mă țineți sub papuc, anulând această ordonanță, chipurile iar o să mi-l băgați pe Gorbunțov? Voi serios? Noi deja nu mai suntem în 2014 și eu nu mă las șantajat ca să fac coaliție cu ei. Voi toți o să stați la emisiunea Iartă-mă. Voi cei din PAS considerați că ați primit război.