Ceban: Drumuri, infrastructură, platforme industriale, zone economice libere, lucruri care să pornească economia, un nou model economic.
Nu m-aș colora galben și aș sta la masa cu toată lumea. Dacă aș fi premier, ați vedea o schimbare substanțială într-un an și jumătate. Așa cum am surprins la Primărie, așa aș face și la Guvern. Declarația nu e curajoasă pentru că știu despre ce vorbesc.
Acesta spune că atunci când se ceartă o face în interesul cetățenilor.