Deciziile celor 2 vin după ce zilele trecute au părăsit formațiunea și președintele OT de la Orhei, dar și Fadei Nagacevschi, care fuseseră lăsați pe dinafară la formarea listei din Blocul Alternativa.
Întâmplător sau nu, zilele trecute fosta echipă a lui Plahotniuc a anunțat că se consolidează în jurul formațiunii Partidul Democrat Modern.
Partidului lui Ion Chicu pare să se dezintegreze câte puțin. Șeful organizației Teritoriale Rezina, Teodor Cuculescu și șeful OT Sîngerei, Pleșca Alexandru, împreună cu echipele, au scris cerere de părăsire a formațiunii PDCM