Deciziile celor 2 vin după ce zilele trecute au părăsit formațiunea și președintele OT de la Orhei, dar și Fadei Nagacevschi, care fuseseră lăsați pe dinafară la formarea listei din Blocul Alternativa.

Întâmplător sau nu, zilele trecute fosta echipă a lui Plahotniuc a anunțat că se consolidează în jurul formațiunii Partidul Democrat Modern.