Ar fi vorba despre fostul judecător de la Curtea de Apel Centru, Mihail Diaconu, care era învinuit în două dosare penale și nu a promovat evaluarea integrității.

Tot el a fost printre judecătorii care a judecat tineri în comisariate după protestele din 7 aprilie 2009.