(…) După ce s-a ascuns 6 ani, acesta scrie ca guvernarea nu-l vrea în Moldova.
(…) Acesta spune ca în perioada sa de guvernare erau “vremuri normale”
Plahotniuc, mesaj pe Facebook, după ce a fost fugar 6 ani, cu vizite dese la Moscova: __Vreau să vin acasă să-mi demonstrez nevinovăția