Andrei Năstase spune că nu mai rabdă și va merge în judecată împotriva tuturor celor care îl calomniază:
Năstase: "Vreau să vă anunț că am demarat toate procedurile de acționare în instanță și la Poliție a trompetelor actualei guvernări. Nimic nu trebuie să fie nepedepsit... calomnie, insultă. Nu voi mai tolera nicio ieșire publică a nimănui care își permite să atace și să lanseze în spațiul public povești", a spus ieri fără să facă vreo referință la cineva anume.