Dodon crede că revenirea lui Plahotniuc e o problemă pentru PAS, dar nu pentru el, unde oligarhul e martor principal în dosarul kuliok și poate spune ce era în pungă:
Dodon: Eu consider că revenirea lui Plahotniuc este o bătaie de cap pentru PAS. Dl Plahotniuc îi va ține în stres. Pe timpul lui Plahotniuc măcar era concurență, Maia Sandu l-a întrecut la capturarea statului. Chiar vreau să vină la ședința judecății în calitate de martor. Conform expertizei, acel video este trucat.